הרפורמה החדשה בביטוח בריאות

הרפורמה בביטוחי הבריאות יכולה לחסוך לך אלפי שקלים

רבבות ישראלים מנצלים את הרפורמה להוזלת ביטוח הבריאות
שמעת על הרפורמה בביטוח הבריאות אבל עדיין לא בדקת?
חושב שאת/ה משלם/ת יותר ממה שצריך על ביטוח בריאות?
הוזלה משמעותית בפרמיות בעקבות הרפורמה בביטוחי הבריאות 

הרפורמה בביטוחי הבריאות הובילה לשינוי משמעותי בפוליסות ובמחיריהן, מה זה אומר? בעבר מכרו פוליסות בריאות בחבילות, לרוב לא ידענו בדיוק מה כל הכיסויים בחבילה ואף שילמנו על דברים לא רלוונטיים לנו, היום לאחר הרפורמה מוכרים כל כיסוי בנפרד, מה שנותן את האפשרות לרכוש רק את מה שרלוונטי לגביך וכך לחסוך לא מעט כסף.
בנוסף, מחירי הביטוחים הוזלו בכ-20%.

רבבות ישראלים כבר חסכו ממוצע של עשרות אחוזים בעלות החודשית שלהם לביטוח בריאות. 
בנוסף לבדיקת ביטוחי הבריאות שלך חשוב גם לבדוק את כלל התיק הביטוחי שלך.
מעבר לביטוחי הבריאות החשובים, יש צורך גם בבדיקה לגבי שאר הביטוחים הפרטיים כגון ביטוחי חיים, מחלות קשות, סיעוד ותאונות.

חשוב לבדוק:

  • עדכניות הפוליסות – לא מעט פוליסות הן כבר ישנות ולא כוללות את כל העדכונים והחידושים בעולם הרפואה, כגון תרופות ביולוגיות וכימיות, תרופות בהתאמה אישית, טכנולוגיות מתקדמות ועוד…
  • איכות התיק הביטוחי – התאמת התיק הביטוחי לסטאטוס שלך בחיים, יש הבדל בצורך בין רווק, נשוי או פנסיונר, עצמאי או שכיר.
  • כפילויות – להרבה מאוד מבוטחים יש כפילויות בביטוחים, זה זריקת כסף על ביטוח כפול ללא אפשרות לקבל או לתבוע את שתי החברות, זהו כסף שהולך לאבדון.

  • בדיקת העלויות החודשיות שלך לגבי כלל התיק – אנחנו נבדוק עבורך את העלויות שלך מול מספר חברות מהמובילות בתחום, כבר חסכנו המון כסף לקהל לקוחותינו.

הרפורמה בביטוחי הבריאות – מה השינויים הגדולים 

עדכון הביטוחים מדי שנתיים – לפני הרפורמה המחיר עבור פוליסת הביטוח היה ידוע מראש לכל אורך התקופה. כיום הביטוחים יעודכנו אוטומטית כל שנתיים  – גם במחיר וגם בעומק ורוחב הכיסוי.

מחיר – עקב הוזלת המחירים בכ-20% לאחר הרפורמה, ניתנת לחברות הביטוח זכות לערער על המחיר אחת לשנתיים למפקחת על הביטוח ולהציג הפסדים בכיסוי מסוים ובקבוצת גיל מסוימת, לא ניתן יהיה לערער על כל הכיסויים לכל קבוצות הגיל ורק באישורה של המפקחת המחירים יתייקרו. עובדה היא שכבר עברו שנתיים מאז 02/16 והמחיר לא השתנה. במקרה של התייקרות מעל 10 ₪ או מעל 20% מהפרמיה, הנמוך מבין השניים, תשלח הודעה ללקוח לאישור.

הרחבות ושדרוגים – מה שכן קרה, כיסויים הורחבו, כל הרחבה חדשה שחברת הביטוח הוסיפה או תוסיף לפוליסות החדשות, אוטומטית עודכן ויעודכן לפוליסות שלאחר הרפורמה, מה שנותן שהפוליסות לאחר הרפורמה, לעולם לא יהיו ישנות ולא עדכניות כמו שיש הרבה היום. זה אחד השיפורים החשובים שנעשו ברפורמה, שיפור מהותי זה ימנע מצב של  פוליסה ישנה ולא עדכנית!

פוליסה אחידה לביטוח ניתוחים, טיפולים חלופיים, והתייעצות עם רופאים מומחים – 
הרפורמה הביאה איתה פוליסת ניתוחים בישראל אחידה מה שגרם שחברות הביטוח התחרו על טיב השירות והמחיר, והמרוויח הוא המבוטח!

מתן אפשרות לרכוש בנפרד כיסויים ביטוחיים

אפשרות זו נותנת לכל אחד לבחור/לרכוש את הכיסויים הרלוונטיים לגביו ולא חבילות כמו בעבר שזה מחזיר אותנו לחסכון בעלויות.
רובינו מאמינים או רגילים לחשוב שככל שהפוליסה יותר וותיקה כך מרוויחים יותר זכויות, אבל להפך – אין שום צבירת ותק, הדבר בדיוק הפוך, למעשה אדם משלם פרמיה חודשית לביטוח על הסיכוי שיקרה לו משהו באותו חודש. רוב הסיכויים שככל שהפוליסה יותר ישנה ולא עודכנה היא דווקא פחות טובה. האוצר יצר בזכות הרפורמה פוליסות שהן ב-99 אחוזים יותר טובות וברוב המקרים זולות יותר. 

אז מה עושים? בודקים כמה אפשר לחסוך עם ביטוח הבריאות החדש

משרד האוצר עמל קשות ועמד בפרץ אל מול חברות הביטוח כדי לייצר עבורנו מוצר תחרותי וזול. עכשיו עלינו לנצל את העובדה שבעמל רב המדינה הצליחה להוריד מחירים עבורנו כך שנוכל לעבור מיד לביטוח בריאות פרטי וזול!

  •  
0
חסכון ממוצע ללקוח בביטוח פרטי
0
סך הכספים האבודים שאותרו
0
סך ההלוואות שאושרו
0
מספר משקי הבית שצעדו בשביל הצמיחה