בדיקת איתור כספים אבודים ומימושם

לאחרונה אנו נתקלים בכתבות בעיתונים ובתוכניות כלכליות על "כספים אבודים" ששוכבים ללא דורש בחברות הביטוח ובבתי השקעות בישראל.

הכתבות מטילות ביקורת על דרכי ההתנהלות בעבר של הגופים הפיננסיים הגדולים ועל המדינה, התנהלות זו גרמה לעיכובים רבים והיעדר שקיפות על כמה כסף יש באמת לכל אחד ואיפה הוא נמצא.

אז על מה כל הרעש?

לפני ארבע שנים הושק "הר הכסף" – אתר אינטרנט שמאפשר איתור כספים שנמצאים בקופות גמל, ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה בלחיצת כפתור.
הפיתרון של משרד האוצר לבעיית "הכספים האבודים" היה חלקי ורחוק מלתת מענה הולם לבעיה.
במאמר זה אנו נעמוד על כמה מהכשלים הקיימים ב"הר הכסף" ומה החלופות הקיימות בשוק לכשלים אלו ומהו המענה האולטימטיבי לפתרון בעית "הכספים האבודים".

כשל ראשון

אתר "הר הכסף" יודע לומר היכן הכסף ולא כמה כסף יש בקופות הלא פעילות שלנו, האתר לא יודע לומר כמה קופות או קרנות יש לנו בכל חברה, אינו מציג קופות פעילות, רק לא פעילות והכי חשוב, אינו מציג כמה כסף יש בכל קופה או לפחות בכל חברה –  ובוא נהיה לרגע כנים זה מה שבאמת מעניין אותנו…. כמה יש! 
לדוגמא אם יש לי 10 קופות לא פעילות שיש בהן 1 ש"ח זה לא ממש יפריע לי ואני לא אשקיע זמן ומאמץ בלמצוא את הכסף הזה.

משרד האוצר מציין בפירוש את המגבלות שיש ל"הר הכסף" בדף הראשי שלו! "איפה ולא כמה". "אז מה הועילו חכמים בתקנתם"?! הפיתרון של משרד האוצר בצורת "הר הכסף" הוא פיתרון חלקי ולא מענה מלא לבעית "הכספים האבודים".

כשל שני

אתר "הר הכסף" מציג מידע חלקי מטעמו ומטעם הגופים הפיננסיים השונים
המשמעות היא, שללא בדיקה מקיפה באמצעות חברת איתור, אנו מותירים מאחור קופות לא מעודכנות וכספים נוספים שבחיים לא נגיע אליהם דרך הר הכסף בלבד (רוב הכסף)

כשל שלישי

מה אני עושה עם המידע החלקי שאני רואה בהר הכסף?

למי אני אפנה עם המידע שמצאתי בהר הכסף? לחברות הביטוח והפנסיה? שהכסף יושב אצלם ולא טרחו לומר לי? או ששלחו לי מכתבים בדואר לכתובת שלא מעודכנת כבר מס' שנים? (היי…אנחנו רק בשנת 2019 מעניין מתי התכתובות הבאמת רלוונטיות יגיעו לנייד או חלילה לאימייל שלי)?

עכשיו בוא נדבר על האינטרס שלהם לתת לי את הייעוץ הנכון מה לעשות עם הכסף שנמצא ובל נשכח שהם גוף כלכלי שהכספים האבודים שלי שיושבים אצלם נשחקים ע"י דמי ניהול מקסימלים שמותרים ע"פ חוק וכמובן משמשים אותם לאיזו הרפתקאה כלכלית כזו או אחרת או איזה טייקון בדיוק צריך איזה הלוואה .

אז מה הפתרון ?

אפשר לדבר רבות על הכשלים ב"הר הכסף" ולמה זה כלי שהוא לא יעיל לנו הציבור מהרבה סיבות. מאידך, זו יוזמה מבורכת מצד משרד האוצר וראוי היה אם היו מקדישים לעניין יותר זמן חשיבה ומבינים שבאמצעות כלי זה הנזק עולה על התועלת.

משאבים איתור כספים אבודים מומחים באיתור ומימוש כספים אבודים! כל לקוח הרוכש חבילת איתור מקיפה, מקבל חוברת פנסיונית מפורטת המכילה בין 10 ל 15 עמודים על כל הכספים הפנסיונים הנמצאים ברשותו כמה כסף צבר, מה ניתן לפדות מיידית, מה כדאי לאחד לפנסיה הקיימת או קרנות השתלמות וגמל, כמה הלוואה ניתן לקחת כנגד הכסף, האם ניתן להוזיל את הביטוח הפרטי ומידע לשימור העתידי הכלכלי שלכם.

רוצים לאתר ולממש
את הכסף האבוד שלכם?

מלאו פרטים
שתפו חברים ומשפחה!
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp